Výlety do okolí

Šumperk-Geschaderův dům

Šumperk-Geschaderův dům

okolí Velkých Losin se nachází množství zajímavých míst a památek, které rozhodně musíte navštívit. Na své si přijdou také milovníci sportů, a to jak těch letních, tak i zimních.

Za památkami se můžete vydat například do Šumperka, kde se v Geschaderově domě nachází stálá expozice o čarodějnických procesech. Vydat se můžete také na prohlídku dvou krásných dřevěných kostelíků, a to kostelíku sv. Martina v Žárové a kostelíku sv. Michaela v Maršíkově. Z kostelů stojí za návštěvu také farní renesanční kostel sv. Jana Křtitele v Šumperku. Tento kostel je nejvýznamnější šumperskou církevní památkou. Na své si zde přijdou také milovníci piva. V Loučné nad Desnou můžete navštívit minipivovar Bravur, nebo se vydejte do obce Branná, kde se nachází minipivovar Kolštejn.

Nabídka lázeňských pobytů Nabídka ubytování

V okolí Velkých Losin se nachází i několik zajímavých muzeí. Například ve Vikýřovicích můžete navštívit Muzeum silnic, v Šumperku pak zase můžete prohlédnout Vlastivědné muzeum. Pokud vás zajímají technické věci, zamiřte do Rapotína, kde najdete kromě veterán muzeum i zemědělský skanzen a zoopark. Nad Šumperkem se od roku 1934 tyčí do výšky 29 m rozhledna Háj.

Bělá pod Pradědem - Červenohorské sedlo

Bělá pod Pradědem – Červenohorské sedlo

Vydat se můžete také po naučných stezkách, kterých je v okolí velké množství. Najdete zde například naučnou stezku Velkých Losin, která začíná u kostela sv. Jana Křtitele a dělí se na dvě trasy, první končí v Bukovicích, druhá v Maršíkově. Na cestu se můžete vydat také na 10 km dlouhou naučnou stezku Petrovské studánky. Nachází se zde i mineralogická naučná stezka Sobotín-Maršíkov. V létě se na kole můžete vydat na čarodějnickou cyklostezku.

Do Velkých Losin se můžete vydat i v zimě. V okolí se totiž nachází několik ski areálů, kde si můžete užít skvělé lyžování. V Loučné nad Desnou se nachází velmi oblíbený ski areál Šindelná se třemi sjezdovkami, dále Ski areál Kareš, který je vyhledávaný především rodinami s dětmi. V neposlední řadě zde najdete také lyžařský areál Přemyslov nebo Kocián. V blízkosti Velkých Losin se nachází jeden z největších skiareálů na Moravě, lyžařský areál Kouty nacházející se v Koutech nad Desnou. I v Sobotíně narazíte na oblíbené lyžařské středisko, kterým je areál Klepáčov. Za zmínku stojí i známý lyžařský areál Červenohorské sedlo v Bělé pod Pradědem.