Termální lázně

Velké Losiny - masážní kameny

Velké Losiny – masážní kameny

Ve Velkých Losinách se nachází jedny z nejstarších a nejznámějších moravských lázní, termální lázně Velké Losiny. Díky svým jedinečným léčivým sirným termálním pramenům si tyto lázně získaly věhlas po celé republice. Výhodou těchto lázní je také jejich umístění v překrásném prostředí Hrubého Jeseníku.

Blahodárný účinek, který mají zdejší prameny na lidský organismus, byl místním obyvatelům znám už před mnoha lety. První zmínky pocházejí z roku 1562, oficiálně ale tyto lázně vznikly až v roce 1881.

Termální prameny ve Velkých Losinách mají blahodárný účinek například na pohybový aparát, nervovou soustavu nebo na nemoci kůže. Touto léčivou vodou jsou napájeny i místní termální koupaliště. Užívat si tak můžete koupel v příjemných 36°C.

V současné době zahrnuje lázeňský komplex ve Velkých Losinách několik lázeňských budov, k nimž patří i Wellness hotel Diana***. K nejvýznamnějším budovám patří bezesporu lázeňský hotel Eliška, kde se můžete ubytovat a na jídlo si můžete zajít do některé ze dvou restaurací nebo kavárny. K dispozici je také kaple, tělocvična, konferenční sál nebo vnitřní bazén.

Ubytovat se můžete také v lázeňské vile Gazárka. Pro dětské pacienty je v budově, kde sídlí ředitelství termálních lázní, tedy ve vile Knížecí, umístěna také základní a mateřská škola – Lázeňská vila Gazárka *** je v současné době vyhrazena pro dětskou klientelu zdravotních pojišťoven. Na stravu a procedury se dochází do lázeňského sanatoria Šárka (cca 5 min. chůze). V sanatoriu Šárka jsou nabízeny pro klienty pojišťoven všechny služby pod jednou střechou – ubytování, restaurace, bazén, tělocvična, knihovna, letní terasa, mateřská a základní škola pro dětskou klientelu. V klidné části lázeňského parku se nachází dům Chaloupka. Jednoduchý a cenově nenáročný typ ubytování pro skupiny a party přátel.

Lázeňský dům Božena prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Otevření je plánované v červnu 2015.

Nabídka lázeňských pobytů Nabídka ubytování

Ještě před nástupem do léčebného programu prohlídne každého lázeňského hosta lékař, který na základě zjištěného zdravotního stavu hosta mu přímo na tělo sestaví celý léčebný program. Při sestavování samozřejmě hraje hlavní roli nemoc, kterou si pacienti přijíždí do těchto lázní léčit.

K nemocem, které pomáhají zdejší termální prameny léčit, patří například nemoci nervové, jako jsou například obrna lícního nervu, roztroušená skleróza nebo stavy po poranění a operaci mozku. Léčí se zde i nemoci pohybového ústrojí, takže sem vyráží lidé po ortopedických operacích nebo po amputacích dolní končetiny. Dále se zde léčí i nemoci onkologické. Zdejší prameny pomáhají také s léčbou oběhového ústrojí, například s onemocněním tepen končetin, nebo s funkčními poruchami periferních cév. V neposlední řadě mají termální prameny blahodárný účinek i při léčení kožních nemocí, jako je atopický ekzém, chronické dermazózy nebo stavy po popáleninách.

Podle typu onemocnění poté přidělí lékař každému pacientovi individuální léčebný program sestavený z léčebných procedur, které mají klientovi co nejvíce pomoc při jeho léčbě. K základním typů lázeňských procedur, kterými si můžete během pobytu v lázních projít, patří koupele v termální sirné vodě, kterou jsou napouštěny také termální bazény. K dalším procedurám patří masáže, fyzioterapie, cvičení na různých přístrojích, plynové injekce, akupunktura nebo třeba elektroléčba.