Lázně Velké Losiny

Lázně Velké Losiny se nacházejí ve stejnojmenné obci na Šumpersku. Jedná se o nejstarší lázně na Moravě. První zmínka o losinských lázních s léčebnými sirnými prameny pochází už z roku 1562, takže tyto lázně nedávno oslavily už 450 let své existence. Oficiálně ovšem lázně Velké Losiny vznikly až v roce 1881, kdy byl zřízen také místní park. Tyto lázně jsou památkově chráněné.

Termální lázně

Lázně Velké Losiny

Léčené nemoci a léčebné procedury

Termální lázně Velké Losiny se specializují na léčbu nemocí pohybového aparátu, jako jsou bolesti zad a kloubů, dále na kožní nemoci, především pak lupénky, akné či ekzému nebo na onkologické nemoci. Úspěchy slaví tyto nejstarší moravské lázně také při léčbě neurologických onemocněních, při poruchách krevního oběhu nebo u civilizačních chorob, jako jsou stres, deprese nebo přetížení.

Nabídka léčivých procedur, kterými v lázních Velkých Losinách můžete jako pacienti projít, je opravdu velmi široká. K typickým procedurám patří například koupele v termálních bazénech, masáže profesionálními maséry, fyzioterapie, cvičení na různých přístrojích, plynové injekce, akupunktura nebo elektroléčba.

Ubytování a stravování

V lázních Velké Losiny můžete na jídlo zajít do restaurací, které nabízí vynikající jídla jak z domácí, tak i zahraniční kuchyně. Hned dvě restaurace se nacházejí přímo v hlavním lázeňském hotelu Eliška. Na kávičku si pak můžete zajít do místní kavárny. Další restaurace se nachází také v sanatoriu Šárka. Jídla podávané v lázeňských restauracích jsou pestrá a vyvážená. Dopřát si můžete také dietní stravu.

Nabídka lázeňských pobytů Nabídka ubytování

Pokud jde o ubytování, v současné době lze v areálu termálních lázní využít hned čtyř budov. Hlavní budovou je lázeňský hotel Eliška, kde probíhá také většina léčebných procedur. Další možnost ubytování představuje lázeňská vila Gazárka. Krásné pokoje nabízí také další lázeňský dům, sanatorium Šárka, který byl nedávno rekonstruován. Pro děti je pak speciálně vyhrazen lázeňský dům Chaloupka, ve kterém probíhají některé procedury určené právě pro dětské pacienty.